«ویراستیار» افزونه‌ای برای مایکروسافت word

virastyar

نرم‌افزار «ویراستیار» افزونه‌ای برای مایکروسافت وُرد است که برای استفادهٔ کاربران فارسی‌زبان طراحی شده است. از قابلیت‌های ویراستیار می‌توان به اصلاح خطاهای املایی، اشتباهات ویرایشی و نشانه‌گذاری، و نیز استانداردسازی متون فارسی اشاره کرد.

راهنمای نصب ویراستیار، نسخهٔ ۳

پیش از نصب ویراستیار، ابتدا نسخه‌های قبلیِ آن را حذف کنید.

اگر در حذف نسخه‌های قبلی مشکلی دارید، از نرم‌افزار مایکروسافت برای «اصلاح مشکلات حذف و نصب» از نشانی (+) استفاده کنید.

ویراستیار به دات‌نت فریم‌وُرک۴نیاز دارد. درصورتی‌که این پیش‌نیاز روی سیستم شما نصب نباشد، ویراستیار به‌طور خودکار و از طریق اینترنت آن را نصب می‌کند. در این صورت باید به اینترنت متصل باشید. همچنین می‌توانید دات‌نت فریم‌وُرک ۴را از این نشانی (+) دریافت و جداگانه نصب کنید.

وُرد ۲۰۰۷ به دات‌نت فریم‌وُرک۳٫۵نیاز دارد. درصورتی‌که این پیش‌نیاز روی سیستم شما نصب نباشد، ویراستیار به‌طور خودکار و از طریق اینترنت آن را نصب می‌کند. در این صورت باید به اینترنت متصل باشید. اگر از ویندوز۸ استفاده می‌کنید، برای فعال‌سازی دات‌نت فریم‌وُرک۳٫۵این مراحل (+) را دنبال کنید.

اگر پس از نصب، برگهٔ ویراستیار به فهرست برگه‌های وُرد افزوده نشد، نرم‌افزار بارگذاری افزونه‌های آفیس را از این نشانی (+) دریافت و نصب کنید. اگر از وُرد ۲۰۰۷ استفاده می‌کنید، نرم‌افزار رابط بارگذاری افزونه را هم از این نشانی (+) دریافت و نصب کنید.

مشکلات احتمالی دیگر پس از نصب ویراستیار:

اگر برگهٔ ویراستیار به وُرد اضافه شده، با کلیک بر دکمهٔ «تنظیمات» برگهٔ «ویراستیار» را انتخاب کنید. پس‌ازآن، روی دکمهٔ «مشاهدهٔ اطلاعات ارسالی» کلیک کنید و فایل نمایش‌داده‌شده را به گروه ویراستیار به این نشانی (+) ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم.

اگر برگهٔ ویراستیار به وُرد اضافه نشده، طبق مراحل زیر عمل کنید:

My Computer->Properties->Advance System Setting->Advanced->Environment Variable->New

در قسمت بالای پنجره عبارتvsto_suppressdisplayalertsو در قسمت پایین عدد صفر را وارد کنید و تأیید را بزنید. سپس وُرد را اجرا کنید و طبق مراحل زیر عمل کنید:

 File->Option->Add-ins->Go

حالا تیک ویراستیار را بزنید و تأیید کنید (در وُرد ۲۰۰۷، گزینهٔ Virastyar for Word 2007را تیک بزنید). پس از این کار پیغامی ظاهر می‌شود. روی دکمهٔ Detailsکلیک کنید و متن پیغام یا عکسی از آن را به گروه ویراستیار به این نشانی (+) ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم.

ویراستیار از وُرد با نگارش‌های ۲۰۰۷، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳ پشتیبانی می‌کند ولی اگر می‌توانید، به‌جای وُرد ۲۰۰۷ از وُرد ۲۰۱۰ یا ۲۰۱۳ استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *