چگونه وب سایت ها را با Google Translate ترجمه کنیم؟

google-translate

آیا تا به حال وارد سایتی شده اید که زبان آن سایت را متوجه نمی شوید؟ با استفاده از سرویس مترجم گوگل (Google Translator) می توانید این وب سایت ها را به زبانی که می خواهید ترجمه کنید. در اینجا چند مرحله ساده وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید وب سایت ها را با مترجم گوگل، ترجمه کنید.آیا تا به حال وارد سایتی شده اید که زبان آن سایت را متوجه نمی شوید؟ با استفاده از سرویس مترجم گوگل (Google Translator) می توانید این وب سایت ها را به زبانی که می خواهید ترجمه کنید. Google Translate  در حال حاضر تنها برای مرورگر های کروم و اینترنت اکسپلورر سرویس دارد و در بقیه مرورگر ها نمی توان از آن استفاده کرد. در اینجا چند مرحله ساده وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید وب سایت ها را با مترجم گوگل، ترجمه کنید.

 مرورگر گوگل کروم ( Google Chrome) را باز کنید.

 به یک سایت خارجی زبان بروید. به سایتی بروید که زبان آن را نمی فهمید. این وب سایت را با گوگل کروم باز کنید.

 وب سایت را ترجمه کنید. در هر نقطه ای از وب سایت هستید کلیک راست کنید و  گزینه ترجمه را انتخاب کنید. این کار به طور اتوماتیک محتوای سایت را به زبانی که کروم با آن تنطیم شده ترجمه می کند.

برای مثال اگر کروم شما به زبان انگلیسی تنظیم شده، محتوای سایت به زبان انگلیسی ترجمه خواهد شد.

 مترجم گوگل را فعال کنید. به محض اینکه ترجمه انجام شد. یک popup در بالای صفحه سمت راست ظاهر خواهد شد. در آن قسمت گزینه تنظیمات (Options) را انتخاب کنید و آپشن  “Always Translate” را کلیک کنید تا گوگل ترنسلیت را برای آن صفحه فعال کنید. هر موقع آن سایت را باز کنید محتوای آن به صورت خودکار به زبان مورد نظرتان ترجمه حواهد شد.

 

اگر مرورگر کروم نداشتید می‌توانید اینجا کلیک کنید تا به صفحه گوگل ترانسلیت برای ترجمه یک صفحه وب سایت بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *